آزادی در فضای مجازی را پاس بداریم

گفتگو با جناب دکتر هوشنگ احمدی (1)

نویسنده :صارم نامدار
تاریخ:هجدهم شهریور 94-19:06

گروه مجازی "فرهنگ انتخاب"

برنامه گفتگو با جناب دکتر هوشنگ احمدی

 

موضوع:  بررسی مشکلات فرهنگی و معضلات اجتماعی شهرستانهای ایذه و باغملک


سروش شفیعی: درود- ضمن سپاس و تشکر از همراهی و همکاری دوستان در مناظره ها و مباحث قبلی گروه امشب در خدمت جناب دکتر احمدی هستیم لذا دوستان سوالات را از الان در پیچ شخصی بنده ارسال کنید تا خدمت کارشناسان و کاندیداها ی محترم جهت جواب در گروه ارسال نمایم... سپاس مجدد


رزومه ی جناب دکتر احمدی

هوشنگ احمدی سرصحرا، متولد یكم مهرماه پنجاه و هفت/فوق لیسانس حقوق بین الملل و دانشجوی دكترای حقوق بین الملل(تدوین رساله)

با افتخار در خانواده ای هستم كه سه ایثارگر تقدیم مملكت كرده است(یك شهید و دو جانباز)،از دوران نوجوانی با فعالیت های اجتماعی ،فرهنگی و مذهبی همراه بوده ام .با شعر و داستان بیگانه نیستم و تنیس روی میز را خوب بلدم.

از سال ٧٩ سابقه فعالیت در آموزش و پرورش دارم و حدود ٥ سالی است كه از وزارت آموزش و پرورش به سازمان اقتصادی كوثر منتقل شده ام.

در حال حاضرعضو هیات مدیره و مدیر عامل یكی از شركت های وابسته سازمان اقتصادی كوثر هستم كه در فعالیت های بورس و سرمایه گذاری مشغولست.چندسالی هم عضو هیات مدیره و معاونت بازرگانی شركت تجاری تكلم بوده ام.

در دوره ی گذشته ی انتخابات ایذه و باغملك هرچند در فهرست نهایی فرمانداری نفر اول بودم(براساس حروف الفبا)اما قرعه ی آخر شدم.

اكنون نیز به لطف تكنولوژی و حوصله ی دوستان،خدمت اساتید عزیزم هستم،البته بعنوان كوچكترین همه،چراكه اعضای گروه فرهنگ انتخاب،همه فرزانگانی اند كه در علم و ادب سرآمد صد چو منی هستند.

 

هوشنگ احمدی: هوالمحبوب- با سلام و احترام و تشكر از مدیر محترم گروه فرهنگ انتخاب كه مجددا وقت را در اختیار بنده قرار دادند.

در ابتدا خدمت فرهیختگان عزیز عرض كنم بنده فوق لیسانس حقوق بین الملل و دانشجوی دكترای همین رشته می باشم كه واحدهای نظری را باتمام رسانده ام و ان شاالله از ترم مهر كار بر روی رساله را آغاز خواهم كرد...

شهرستان های ایذه و باغملك بعنوان یكی از خاستگاه های دیرینه ی فرهنگ و تمدن ایرانی می توانست در عصر مدرنیته نیز یكی از نقاط ثقل فرهنگی و اجتماعی ایران و جهان قرار بگیرد.

اما حقیقت امروزه چیز دیگری است،آنچه امروزه در منطقه با آن مواجه هستیم حتی از نورم های بومی و ملی نیز فاصله ی بسیار دارد.

بی شك آنچه دوستانی را با عنوان گروه فرهنگ انتخاب گرد هم آورده تا با هم، همفكری و راهگشایی كنند،دغدغه ی مشترك نسبت به وضعیت نه چندان مطلوب منطقه ی ماست...

خودآگاهی مهمترین رکن  پیشرفت و توسعه پایدار است و تا وقتی كه این خودآگاهی  به مانند نخ تسبیح تصمیمات ما، محور و اساس نباشد، همانند تیراندازی كه با چشم بسته تیراندازی ناشیانه می كند.فرد و اجتماع نیز،ناشیانه در مسیر آزمون و خطا گام بر میدارد.

خوشبختانه به مدد فضای مجازی و شبكه ی دیتای جهانی(كه البته می تواند آسیب زا نیز باشد)، با تشریك مساعی و هم زاد پنداری معنایی،اینك مسیر خودآگاهی در دسترس تر و نزدیك تر گردیده است و به مدد آن امشب بنده بعنوان كوچكترین جمع در محضر اساتید،پس دادن درس های ناتمام را مرور می كنم...

یك پزشك حاذق تا وقتی كه درد بیمار را به درستی تشخیص ندهد،هر دارویی كه توصیه نماید می تواند به بدتر شدن وضعیت بیمار منجر شود.

تشخیص صحیح مشكلات و معضلات فرهنگی اجتماعی منطقه نیز به همین ترتیب،حساس،ظریف و بعضا خطرآفرین خواهد بود...

هرچند اساتید گروه قطعا بیشتر از بنده بر مسائل اشراف  دارند اما علیرغم تحلیل های بسیار ظریف و مدقانه ی دوستان در جلسات دور اول و دوم گفتگو ها،بنظر حقیر،بستر تمامی مشكلات مطروحه موضوع خاص تری است كه سروران عزیز بصورت گذرا از آن عبور كرده و آن را در حد یكی از مشكلات بررسی كرده اند حال آنكه این موضوع بسان هوایی كه تنفس می كنیم كه می تواند درصورت آلودگی و یا پاكی تمام زندگی و سلامت ما را آسیب رساند و یا سلامتی بخشد،مهم و یكتاست..

سوء استفاده از ظرفیت مهربان و لطیف طایفه در مناسبات سیاسی اجتماعی و ایجاد و تشدید طبقه بندی های طایفه ای و خونی و نژادی زیرساختی ویرانگر برای تمامی ظرفیت های مادی و معنوی منطقه است

 

سروش شفیعی: جناب دکتر احمدی عزیز- شیوه درست و منطقی استفاده از طایفه را بیان کنید..

هوشنگ احمدی: همانطور كه واقفید،هر كدام از ما آغازین اصوات هستی و تصاویر زندگانی را در بستر خانواده تجربه می كنیم كه این خاستگاه آرام و مهربان در حلقه ای باز تر فامیل و اقوام را شامل می شود.

بی شك در مشكلات شخصی و خانوادگی بنده و حضرتعالی اولین یاری دهندگان ما لاجرم، خانواده و فامیل هستند و ما نباید این ظرفیت مهربان و لطیف را با نامهربانی و پرخاشگری از خود دور كنیم.

از سوی دیگر درست در لحظاتی كه سرنوشت اجتماعی خانواده ها در هم تنیده می شود و مسائل سیاسی آغاز می گردد، گروهی بر طبل برتری و با نگاهی عاقل اندر سفیه،رگ عصبیت و طایفه سالاری را می گیرند و آنچه می شود كه خود بهتر می دانید.

راهكار حفظ حرمت ها با تصحیح عملكردهای ناصحیح است و این وظیفه ی خطیر بظاهر ناممكن وظیفه ی نخبگانی است كه از سویدای دل آه پیشرفت و توسعه سر می دهند ....

 

سروش شفیعی: مهمتر معضلات فرهنگی ایذه و باغملک را چه مواردی میدانید؟

سوء استفاده از ظرفیت مهربان و لطیف طایفه در مناسبات سیاسی اجتماعی و ایجاد و تشدید طبقه بندی های طایفه ای و خونی و نژادی برای بهره برداریهای شخصی و خانوادگی

 

خسرو خیری زاده: جناب دکتر احمدی ارجمند! ضمن احترام به فرمایش حضرتعالی و خیل دلسوزان و کارشناسان منطقه در خصوص احتراز از طایفه گرایی، جسارتا بنده علت العلل معضلات و مشکلات منطقه را طایفه گرایی نمیدانم. طایفه گرایی و طایفه سالاری معلولیست که در بستر گریز از تعهدات و مسولیت ها و توجه به منافع شخصی خودنمایی میکند.

مگر سایر اقوام از جمله ترکها فاقد طایفه و تیره و تش و چاله اند که اینگونه اوضاع بر وفق مرادشان است و ما حسرت پیشرفتهاشان را میخوریم.

به راستی هر کدام از ما در مناسبات درون طایفه ای و حتی خانواده ای چه مقدار به منافع دیگران می اندیشیم چقدر جانب انصاف را رعایت میکنیم و

چقدر صداقت داریم؟؟!!

من معتقدم طایفه گرایی زمانی به یک معضل اجتماعی تبدیل شد که ما از ابن پتانسیل عظیم در راستای فریب و دروغ و نفاق بهره جستیم.

هوشنگ احمدی: جناب دكتر خیری زاده ی عزیز،فرمایشات حضرتعالی،ترجمان جملات الكن بنده است و كاملا صحیح است

فرامرز ابراهیمی: باعرض خسته نباشید خدمت تمامی دوستان عزیز- یكی دیگر از مشكلات عمده شهرهای ایذه وباغملك كمبود نیروی زبده وتوانمند در رده های بالای هرم ودر مركز می باشد، از آنجاییكه اكثر تحصیلكردگان حتی در چند دهه كاندیدای مجلس می شوند وتنها راه پیشرفت را همین می بینندوحول همین محور می چرخندلذا فرصت ارتقا ورشد در بخش های دیگر را از خود سلب می نمایند،راهكاری كه دوستان كارشناس مد نظرشان وجود داردكه بتوان این طرز تفكر را تغییردهدارائه شود ممنونم.

هوشنگ احمدی: جناب ابراهیمی عزیز با سلام و عرض خداقوت در خصوص زحمات حضرتعالی و دوستانتان با معرفی بیش از پیش فرهنگ اصیل بختیاری در جشنواره ی ورزش های بومی و بازیهای محلی در ورزشگاه آزادی...

جناب ابراهیمی عزیز! بنظر حقیر اگر هر كس در جایگاهی كه دارد ولو كوچك با دلسوزی و بدور از غرور و خودشیفتگی وظیفه ی خود را نسبت به مردمش انجام دهد،او بالاتر از نماینده ی مجلس است چرا كه نمایندگان عموما خودشیفته و از آسمان فرود آمده اند...

متاسفانه دغدغه توسعه فقط هنگام انتخابات ها سراغ ما می آید، در صورتیکه انتخابات و نماینده منتخب در بهترین حالت خود فقط می تواند در بحث توسعه سینرژی ایجاد کند..بقیه امر به شهروندان منطقه با تاکید بر منابع انسانی می چرخد..

به نظر من شهروندان ومنابع انسانی دغدغه مند باید مبادرت به ایجاد نهادها و سازمان های غیر دولتی کنند..این نهاد ها بازوان توامند و صدای رسا شهروندان در امدر مختلف،  بالاخص فرهنگی هستند..نهادهایی مستقل و ایزوله از قدرت.

نهادهایی بی طرف که در هر سال فقط بواسطه استقلال مالی و سیاسی شان با معظلات و بحرانها تخصصی برخورد کرده و در مناسبات و مکانیزمهای جمعی خود حول محور منافع شهر اجماع و تصمیم گیری کنند.

در صورتیکه ایجاد چنین نهاد های مستقلی ربط و دخلی به نماینده ندارد، ولی طبیعتا یک نماینده آشنا و مسط بر مبانی توسعه به این فرآیند کمک شایانی خواهد نمود.

 

دکتر توسلی: دو گفتمان فرهنگی مهم اخیر جهان از دیدگاه  ادوارد تایلور را بیان و تشریح نمایید؟

هوشنگ احمدی: جناب دكتر توسلی عزیز ضمن سلام و احترام، متاسفانه درباره ادوارد تایلور اطلاعاتی ندارم ومشتاق یادگیری با بیان شیوای شما هستم.

 

اسدالله اسدی: جناب احمدی عزیز آیا در یکی دو دهه ی اخیر می توان از حداقل دو نفر نام برد که عملا پای از محدوده ی طایفه خودش بیرون نهاده باشد و طوایف دیگر اورا به عنوان یک همتبار بشناسند که درد آنها را در حیطه و مسءولیت خویش گفته باشد. و عملا نشان داده باشد که درد منطقه را دارد نه جذب آراء طایفه را.

هوشنگ احمدی: درود و ارادت برادر عزیزم جناب اسدی

قطعا همه ی نمایندگان بزعم خویش در كاهش آلام منطقه تلاش كرده اند اما اگر از تلاش مرحوم شیخی و جناب احمدی نیا اسمی برده نشود حق مطلب ادا نشده است...

 

سروش شفیعی: دوستان لطف کنید سوالات را در پیج شخصی بفرستید..

 

امرا... عبداللهی: باتوجه به عدم اقبال حاکمیت به تعمیق  فرهنگ حزبی،چه جایگزینی وباچه راهکاری شمابرای فرهنگ طایفه ای منطقه پیشنهاد میکنید؟

هوشنگ احمدی: استاد عبدالهی عزیز، بنظر بنده معضلات جامعه بیشتر از آنکه با یک مدل دموکراسی سیاسی علاج شود، با یک دموکراسی اجتماعی مشارکتی قابل درمان است و به اعتقاد بنده تقویت پایه های دموکراسی اجتماعی و به تعبیری جامعه مدنی با خصلت غیر سیاسی اساس و اصل در این جامعه است..راه حل تقویت دموکراسی اجتماعی مشارکت تشکیلاتی و سازمان یافته شهروندان در امور اجتماعی، فرهنگی، زیست محیطی و ...می باشد..تاسیس ان جی او ، سازمان های مردم نهاد و موسسات فرهنگی را توصیه میکنم، به عنوان جان جامعه ای که خواهان دموکراسی اجتماعی است..

البته در کنار آن باید از پتانسیل ها و ظرفیت های موجود در قانون اساسی بهره جست و مدام به حاکمیت در مورد تحزب و دموکراسی سیاسی و اصول معطل مانده قانون اساسی یادآوری کرد ..

 

اسدالله اسدی:جناب احمدی بزرگوار منظور من تلاش های مرحوم شیخی و آقای احمدی نیا پس انتخاب شدن نیست. بلکه شناخته شدن نامزد انتخابات در سطح منطقه قبل از نامزد شدن اوست. و تلاش وی در رفع مشکلی ولو برای طایفه خودش

هوشنگ احمدی: جناب اسدی گرامی،از دیدگاه بنده،مهندس هدایت الله خادمی كه این روزها هم از دوستان مورد بی مهری قرار می گیرد و هم از جانب رقبای كاری اش، می تواند الگویی مناسب جهت رجال ملی و استانی منطقه باشد.

شایان گفتن است ایشان به هیچ وجه قصد ورود به عرصه ی انتخابات را ندارد...

 

سروش شفیعی: ریشه ی مشکلات مطرح شده  در منطقه ایذه و باغملک را از ناحیه مردم میدانید یا حاکمیت؟

هوشنگ احمدی: جناب شفیعی عزیز،ناگفته پیداست هرچند سطح عمومی زیرساخت های رفاهی،عمرانی و خدماتی  با یك عقب ماندگی تاریخی در منطقه ی ما كه ناشی از توزیع نامناسب امكانات در قبل از انقلاب بوده است اما پس از استقرار نظام جمهوری اسلامی هم متاسفانه مناطق ما با فوج استعدادهای خدادادی نتوانسته حتی به نیمه ی جایگاه واقعی خود برسد و این ناعدالتی در توزیع ثروت و امكانات حاكمیتی را قطعا می بایست مردم با مطالبه گری و اصرار بر آن دست یافتنی تر نمایانند

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
where can you buy generic viagra
بیست و یکم خرداد 98 05:32

You ought to take part in a contest for one of the best websites on the web. I'm going to highly recommend this blog!
Can better posture make you taller?
یکم مهر 96 18:58
Good day! Do you know if they make any plugins to protect against
hackers? I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard
on. Any tips?
adenasaadat.blog.fc2.com
چهاردهم مرداد 96 00:09
I was recommended this blog by my cousin. I'm not sure whether this post is written by him
as no one else know such detailed about my difficulty.
You're amazing! Thanks!
Can you grow taller with exercise?
سوم مرداد 96 20:20
It's hard to come by knowledgeable people on this topic, but
you sound like you know what you're talking about!
Thanks
std screening
چهارم تیر 96 21:10
قلب از خود نوشتن در حالی که ظاهر شدن
دلنشین در آیا نه کار خوب با من پس از برخی از زمان.
جایی در سراسر جملات شما قادر به من مؤمن اما تنها برای کوتاه در
حالی که. من با این حال کردم مشکل خود را با فراز در منطق و شما خواهد را خوب به پر کسانی که معافیت.

اگر شما که می توانید انجام من می بدون شک بود تحت
تاثیر قرار داد.
manicure
بیست و سوم فروردین 96 00:07
You actually make it seem so easy along with your presentation but I to find this matter to be actually one thing which I
believe I'd by no means understand. It seems too complicated and
very broad for me. I'm taking a look forward on your next submit, I'll attempt to get the hold of it!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logoساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic