آزادی در فضای مجازی را پاس بداریم

گفتگوی مجازی گروه "فرهنگ انتخاب" با جناب مهندس خادمی پیرامون عملکرد یکساله ایشان (1)

نویسنده :صارم نامدار
تاریخ:شانزدهم خرداد 96-11:35

گفتگوی مجازی گروه "فرهنگ انتخاب" با جناب مهندس خادمی پیرامون عملکرد یکساله ایشان (1)

 

این گفتگو در دو بخش ارایه می گردد، ابتدا مقدمه ی جناب خادمی پیرامون اهم فعالیتهایشان و در بخش دوم پرسش و پاسخ را خواهیم داشت.

 

هدایت الله خادمی: سلام شب همه دوستان بخیر ممنون از دعوت دوستان. پیشاپیش بابت اشتباهات احتمالی نوشتاری پوزش می طلبم.

اهم فعالیت ها؛

اخذ مجوز و حق آبه كشاورزی  و شرب از دریاچه كارون3 به ایذه و باغملك، مجوز یك بیمارستان دیگر برای شهرستان ایذه، مجوز احداث خانه ی كشتی و یك سالن ورزشی برای شهرستان ایذه، اخذ مجوز یك بیمارستان دیگر برای شهرستان باغملك، یك واحد درمان بستر برای أبوالعباس، اخذ مجوز ٤ بانده شدن هفتكل به باغملك، انجام و تكمیل جاده اندیكا به ایذه، اخذ مجوز ٨ طرح آبرسانی برای میداود و صیدون. ترمیم بسیاری از جاده های روستایی ( البته آنچه سرنوشت منطقه را تغییر خواهد داد انتقال آب و جاده است)

پس از بیست سال ایذه و باغملك را در طرح ٥٥٠ هزار هكتاری مقام معظم رهبری قرار دادیم و مجوز حدود ٣٥ هزار هكتار را گرفتم كه متاسفانه همه خوزستان حتی در زمین های شور هم انجام شده بجز ایذه، باغملك و مسجدسلیمان. به نظر می رسد شمال شرق استان فراموش شده است.

البته بحث ساخت كارخانه پتروشیمی را هم داشتم كه مهندس نعمت زاده،  جناب آقای مهندس حسن زاده مدیر كل را با هیأتی به منطقه فرستادند و دنبال زمین گشتند. در ایذه و باغملك زمین كافی پیدا نشد. چون ٢٠٠ هكتار نیاز است. بالاخره به منطقه سراك رفتند و در حال بررسی است ولی به مشكل زمین بر میخوریم.

صارم نامدار: سپاس از ارایه ی اهم فعالیتهای شما.

جناب خادمی سوالات دوستان گروه به تدریج خدمت شما ارسال لطفا" پاسخ فرمایید. ضمنا" برای ایجاد نظم صرفا" به سولات مطروحه اینجانب پاسخ دهید. سپاس

سوال

ضمن عرض سلام و  ادب خدمت جناب مهندس خادمی  نماینده محترم مردم ایذه و باغملک

چند سوال محضر ایشان دارم

1. نظر جنابعالی در خصوص گروه های سیاسی غالب(اصلاح طلب و اصولگرا)چیست و به کدام طیف سیاسی تمایل و احیانا" وابستگی دارید؟

2. آیا عضویت جنابعالی در لیست جمنا مرکزی صحت دارد؟

3. چیدمان مدیریتی در سطح شهرستان بر چه اساسی است و آیا عزل و نصب مدیران توسط نمایندگان دخالت در امور اجرایی و دولت نیست؟

هدایت الله خادمی: جز هیچ گروهی نیستم ولی شایستگان همه گروه ها را قبول دارم. با همه دولت ها كار كرده ام ولی در قالب های تنگ نظرانه فعلی نمیگنجم.

البته شرط من برای همکاری با گروه ها این است كه وفادار به نظام و رهبری و یكپارچگی ایران باشند.

من جز هیچ كدام از گروه های مرسوم نیستم و اعتقاد به لیاقت و شایسته سالاری دارم  چون همانطور كه می بینید این گروه گرایی ها و حذف نخبه ها باعث وضعیت اسفبار فعلی شده است.

 

چیدمان مدیران شهرستان به عوامل مختلفی از جمله شایستگی، امكانات بستگی دارد.

ضمنا" در خصوص انتخاب مدیران بر اساس معیار طایفه ای عمل نمیشود چون اعتقادی به طایفه گری و قوم گرایی ندارم ولی سعی میشود همه اگر شایسته باشند حضور داشته باشند.

 

سوال:

جناب خادمی

ضمن تشکر از صفات خوب شما چون، پشتکار، شجاعت در بیان مشکلات شهر و حضور مستمر در منطقه بفرمایید:

1. در بخش تقنین

شخصا" طراح کدام طرح بودید که در مجلس تصویب هم شده باشد؟

2. در طرح تحقیق و تفحص پرونده قالیباف شهردار تهران  جز نمایندگان موافق شهردار بودید یا مخالف؟

3. در پرونده مالی قوه قضاییه در مجلس شما با همکارتان محمود صادقی نماینده تهران که طراح موضوع بود موافق بودید یا مخالف؟

4. در تصویب لایحه  بودجه جر نمایندگان موافق افزایش بودجه سپاه و صدا وسیما بودید یا مخالف؟

5- در بخش نظارت:

1. کدامیک از قوانین تصویبی را نظارت کامل نمودید تا آن قانون بنحو کامل اجرا شود؟

2. در هزینه و بودجه برون مرزی کشور نظارت دارید که کجا و چگونه هزینه می شود و آیا موافق هزینه نظامی در خارج هستید یا نه ؟

3. در تضمین حقوق و آزادی های مدنی جامعه خاصه حقوق آزادی مطبوعات و سایت ها و فضای مجازی چه اقدامی نموده اید که شاهکار حقوقی و سیاسی شما باشد؟

4. در نظارت بر مدیریت مدیران حوزه خود چند مدیر برجسته را که در نصب آنها نقش داشته اید نام ببرید؟

در یک جمله نظر شما در باره ترامپ و احمدی نژاد چیست با این دو نفر و سیاست های آنها موافق اید یا مخالف؟

هدایت الله خادمی: در خصوص طرح ها معمولا در موضوعات اقتصادی حضور دارم و در طرح سوالات هم معمولا شرکت دارم. تقریبا" جز نمایندگان پر كار هستم. در خصوص قالیباف هم من موافق تحقیق و تفحص بودم.

در خصوص افزایش بودجه سپاه  من موافق بودم و كلا" آنچه برای نگهداری از مرزها و امنیت كشور در این منطقه بحران زده نیاز باشد، موافقت دارم.

من با هیچكدام از مدیران 28 ساله گذشته در دولتهای مختلف (در خصوص توسعه فرهنگی ، اقتصادی  و ... ) موفق نمی دانم و با آنها كاملا موافق نیستم.

در خصوص ترامپ هم مردم آمریكا باید اظهار نظر كنند  ما باید دنبال كار خودمان باشیم كه با این همه منابع زیرزمینی این همه بدبخت و بیكاری داریم.

 

سوال

جناب خادمی! خلاصه و مختصر بفرمایید کی کلنگ طرح آبرسانی از دریاچه سد کارون3 زده خواهد شد ؟

هدایت الله خادمی: برنده تا هفته آینده مشخص می شود. آقای روحانی و نوبخت قول دادند كه سریعا" جلسه اضطراری می گذارند و مجوزها را صادر می كنند و به طرف خارجی اعلام می شود برای تجهیز كارگاه. ضمن اینكه خیلی ها متاسفانه در این پروژه سنگ إندازی می كنند  ولی مطمئن باشید اگر آقای روحانی و نوبخت رو حرفشان باشند كه هستند تا حداكثر ٦ ماه دیگر شروع میشود.

 

سوال

همانطور که می دانید بخشی از درآمد مردم  ایذه ازطریق کشاورزی حاصل می شود و در این راستا نقش اداره کشاورزی بسیار مهم می باشد، چرا در خصوص بکار گیری افراد توانمند وبه تبع آن رشد کشاورزی اقدامی نکردید؟

چرا مدیریت ادارات را براساس تقسیمات  قومی انتخاب می کنید؟

هدایت الله خادمی: روی مسائل كشاورزی تمركز كرده ام به همین خاطر تمام توانم را بكار گرفتم تا مجوز حق آبه را جهت شرب و کشاورزی اخذ کنم، ضمنا" ایذه مشكل برق هم دارد که مجوز آن را گرفتیم كه در میانگران احداث شود اما متاسفانه هنوز صاحب زمین حاضر نشده با قیمت كارشناسی زمین را به وزارت نیرو واگذار کند و دنبال زمین هستیم.

هدایت الله خادمی: كجا بر اساس طایفه ای عمل كردم؟ از طایفه خودم كه نه استفاده می كنم و نه خواهم كرد.  در خصوص ادارات، درست است که چند تا از رؤسا بسیار ضعیف هستند به آنها فرصت داده شد كه فكر نكنند چون با من نبودند من هم مثل دیگران سریع عوض شان میكنم. گفتم كار كنید تا نتیجه بگیریم و بزودی تعداد دیگری تغییر خواهند کرد.

سوال

جناب مهندس خادمی! عرض سلام وخسته نباشید. مردم ایذه وباغملک عنوان سنگینی برای شما برگزیدند، "سردار اشتغال" بدیهی است انتظار اشتغال از شما در اولویت است، دراین باب اگر امکان دارد، اقداماتی که انجام داده اید یا در دست اقدام دارید، توضیح بفرمایید.

هدایت الله خادمی: خدمتتان عرض كنم این عنوان "سردار اشتغال" را در سال ٩٠ یكی از روزنامه ها و سایت های نفتی بخاطر توسعه شركت ها و جذب جوانان به من دادند و رسانه ای گردید. به همین دلیل آن دوستانی كه در نفت و حفاری بودند و در انتخابات ما را همراهی كردند از این عنوان استفاده كردند.  اشتغال پایدار و توسعه پایدار و همیشگی ایذه و باغملك با انتقال آب صورت می گیرد. به همین خاطر تمام هستی و زندگی و توان و لابی هایم و دعواها و التماس هایم را بر روی این موضوع گذاشته ام. اگر كار اساسی می خواهید كه نسل های بعدی مان آقایی كنند، بایستی دنبال كإرهای بزرگ باشید. در زمانی كه پروژه آب آغاز شود، طرح ٥٥٠ هزارهكتاری را شروع میكنم و در ادامه صنایع پایین دست كشاورزی را نیز دنبال خواهیم کرد. به امید خدا و كمك شما پیگیر كإرهای افسانه ای هستم كه اگر موفق شویم، ٢٠ سال دیگر اصفهان خواهیم شد، البته می توانم همه این كإرهای اساسی را رها كنم و بروم دنبال استخدام جوانان در شركت ها، ولی این به درد مردم ما نمی خورد. انشاءا... مردم هم كمك خواند کرد تا ایذه و باغملک عاقبت به خیر شوند.

ضمن این كه در همین مدت هم تعداد كمی از جوانان را  در جاهایی مشغول بكار كرده ام.  ولی می بینید متاسفانه كشوری با این همه منابع زیرزمینی، این همه فقیر و بیكار دارد و این بخاطر از بین رفتن اصل شایسته سالاری و گروه گرایی های تنگ نظرانه است.

 

سوال

سلام جناب خادمی

لطفا مهمترین برنامه های خود در زمینه تقویت و رونق توریسم در منطقه را ارایه بفرمایید.

هدایت الله خادمی: مجوز موزه باستان شناسی و مردم شناسی را گرفته ام.  ساختمان آن را مهیا كرده ام. طراحی داخلی و حفاظتی صورت گرفته است. منتظر بودجه برای تغییر در وضعیت داخلی آن هستیم تا اشیاء تاریخی ایذه را شوش و تهران به ایذه بیاوریم و این موزه می تواند شروعی برای جذب توریست شود.

در خصوص ثبت جهانی برخی آثار تاریخی و باستانی هم پیگیر موضوع هستم، یك سرمایه گذار تبریزی هم به منطقه آمد و از دهدز، رباط، شنگ و سوسن بازدید كرد. امیدوارم امکان سرمایه گذاری ایشان فراهم گردد. البته برخی مردم ایذه و باغملک هم توان مالی بالایی دارند ولی  به هیچ موضوعی ورود نمیكنند. متاسفانه...

نکته دیگر اینکه باید زیر ساخت ها از جمله هتل، فرودگاه و ... را هم ایجاد كنیم. به محض كلنگ خوردن پروژه آب، انشاءا... دنبال پروژه های كلان تری خواهم رفت.

 

سوال

سلام جناب آقای مهندس خادمی

نظر شما در مورد دخالت نمایندگان شهرستانها در انتخاب مدیران ادارات چیست؟

هدایت الله خادمی: من شخصا" نه دوست دارم و نه علاقه ای كه ورود كنم به انتخاب مدیران به شرطی كه دولت شایسته سالاری كند. چون من نه از طایفه، نه از فامیل استفاده نمی كنم. چه دلیلی دارد كه شایسته سالاری نكنم. البته مردم ما همه چیز را از نماینده انتظار دارند (بخصوص درشهرهای كوچك).  اگر دولت مدیران ناكارآمد را منصوب كند، وضعیت استان و شهر بد می شود. در این حالت گاها" مجبور می شویم ورود كنیم. ولی شما دیدید من هنوز خیلی ها را جابجا نكرده ام، بجز تعدادی. مثل آقای محمودی (آموزش و پرورش)، نقی زاده (دانشگاه پیام نور)، كاووسی (راه و شهرسازی) كه آنهم خود رئیس قبلی رفت.

 

مرتضی حیاتی:

باسلام واحترام

با توجه  به اینکه اخذ مجوز تاسیس مرکز درمان بستر در قلعه تل از شش ماه پیش توسط شخص نماینده اعلام و در گزارش کارشان به اطلاع مردم رسید و کلی هم روی این موضوع مانور داده شد و حتی زمین مورد نیاز به سفارش ایشان درقلعه تل تهیه و سند آن تقدیم شبکه گردید، اخیرا" درمصاحبه مدیر شبکه باغملک و به استناد نامه وزرات بهداشت موضوع احداث درمان بستر در کل کشور منتفی شده است. ایشان چگونه برای ابوالعباس مجوز گرفته اند؟ در این صورت چه جوابی برای مردم قلعه تل دارند؟ 

هدایت الله خادمی: در خصوص قله تل من مجوز درمان بستر را اصلا" نه پیگیری كردم و نه مجوز گرفتم، با وزیر بهداشت جلسه ای داشتم و از ایشان مجوز بیمارستان (نه درمان بستر) می خواستم. ایشان سریع معاونین اش را صدا كرد، یك بودجه را گفت جابجا كنید و منابع مالی را برای یك بیمارستان در قلعه تل تأمین نمایند، فقط شرطش این بود كه بخشی از این منابع حتما تا قبل از پایان سال ٩٥ جذب شود در غیر این صورت بودجه حذف می شود، آمدیم دنبال زمین، شورا اطلاعیه داد و در فضاهای مجازی یك قطعه زمین مربوط به جناب آقای برون نزدیك پمپ بنزین قلعه تل را رسانه ای كرد، بالاخره آنقدر شورا در خصوص زمین سنگ اندازی كرد تا سال ٩٥ تمام شد. بحث من بیمارستان بود نه درمان بستر.

 

سوال

درود، 1- یکی از قولهای تبلیغاتی جناب مهندس خادمی، بحث بهداشت منطقه بوده، تا الان چه اقداماتی در این خصوص انجام شده است؟ 2- میزان آشنایی ایشان با آموزشهای فنی و حرفه ای به چه میزان است؟ و آیا اعتقادی به توانمندی جوانان در این زمینه دارند؟ و اگر دارند چه راهکاری برای بالابردن توان فنی جوانان منطقه انجام داده یا خواهند داد؟

هدایت الله خادمی: در بحث بهداشت امكانات خوبی برای ایذه گرفته شده است. آقای حسن زاده هم تمام توانش را بكار گرفته است، اورژانس را داریم به اتمام میرسانیم.  بهداشت و شبكه باغملك خیلی خوب کار شده است و بیمارستان باغملك كه داشت به متروكه تبدیل می شد، راه اندازی گردید. (البته منظور اجرای پروژه است)، محور هلایجان تا پل انشاءا... تمام می شود. مجوز ٤ بانده شدن بارانگرد تا پاسگاه هلایجان را گرفته ام و كار شروع شده است.

صارم نامدار: خسته نباشید دوستان هم چنین جناب خادمی

ادامه گفتگو را فردا شب پی خواهیم گرفت.

هدایت الله خادمی: ممنون از همه شما استفاده كردم. من نماینده مردم هستم و با رای شما این فرصت خدمت گذاری را پیدا كردم، اگركمك كنید، به مردم كمك كرده اید. من رقیب هیچ کس نیستم. من تلاش میكنم خدمتگذاری صادق باشم.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
viagra for sale cheap
نهم اسفند 98 19:47
anyway issue [url=http://www.vagragenericaar.org/#]viagra for sale cheap[/url] regularly guard
directly state no script viagra terribly psychology viagra for sale cheap equally revenue
áo thun nam tay dàI
هشتم اسفند 98 18:56
Hi are using Wordpress for your blog platform? I'm new to the blog world but I'm
trying to get started and set up my own. Do you require any coding knowledge to make
your own blog? Any help would be really appreciated!
ao so mi nam hang hieu
هفتم اسفند 98 04:51
Excellent post. I was checking constantly this weblog and I am impressed!
Very useful info specifically the closing phase :) I deal with such information a lot.

I used to be seeking this certain info for
a long time. Thank you and good luck.
21 Bridges full movie
هفتم اسفند 98 04:29
Should you be suffering from obstructive sleep apnea, give up smoking.
Smoking can cause the top airway to swell,
which exacerbates apnea. Experiment with the
nicotine patch or periodontal to remove your obstructive sleep apnea.
The 1st calendar month is tough, but following that it might be less difficult.
The effectiveness of the urges will decrease as being the cigarette
smoking actually starts to keep your body. Source: https://21bridges.org/
Elida
هفتم اسفند 98 02:36
hey there and thank you for your information – I've certainly picked up something new from right here.
I did however expertise some technical points using this website,
since I experienced to reload the site lots of times previous to I
could get it to load properly. I had been wondering if your
web host is OK? Not that I'm complaining, but sluggish loading instances times
will sometimes affect your placement in google and could damage your high quality score if advertising and
marketing with Adwords. Well I'm adding this RSS to my
e-mail and can look out for much more of your respective
intriguing content. Ensure that you update this again soon.
click here
ششم اسفند 98 19:37
Just want to say your article is as astonishing.
The clarity in your post is just spectacular and i could assume you're an expert on this
subject. Fine with your permission let me to
grab your RSS feed to keep updated with forthcoming post.
Thanks a million and please continue the rewarding work.
cialis from canada
ششم اسفند 98 04:20
I always used to read post in news papers but now as I am a user of web so from now
I am using net for articles, thanks to web.
Vibrant Source Keto Boost Review
پنجم اسفند 98 17:09
Thanks for the sensible critique. Me & my neighbor were just
preparing to do some research on this. We got a
grab a book from our local library but I think I learned more clear from this post.
I am very glad to see such wonderful information being shared freely out there.
Wilson
پنجم اسفند 98 13:37
Veggies and fruits are incredibly loaded with nutritional vitamins.
Select fresh produce more than canned to have the best from it.
Eat well and acquire a top quality, organic and natural vitamin/mineral supplement.
Source: https://thewomaninthewindowjennifer.blogspot.com/2020/02/the-woman-in-window-julianne-moore-se.html
xsmt
پنجم اسفند 98 04:16
Thanks for every other informative web site. Where else could I am getting that type
of info written in such an ideal means? I've a challenge that I'm
just now operating on, and I have been on the glance out for such information.
n95 face mask
چهارم اسفند 98 21:07
I just like the helpful info you provide in your articles.
I'll bookmark your blog and check again here
frequently. I am relatively sure I'll be told many new stuff proper here!
Best of luck for the following!
generic viagra 100mg
چهارم اسفند 98 15:53
across meet generic viagra without subscription walmart direct son generic viagra sales wild
mission generic viagra 100mg regularly internal
[url=http://viagenupi.com/#]generic viagra 100mg[/url] deeply depression generic viagra the preference
Annette
چهارم اسفند 98 12:32
Using getting to sleep tablets can force
you to snore loudly, but not using them can reduce your heavy snoring.
Getting to sleep supplements function, partly, by triggering relaxation of your muscle tissues.

The muscle tissues that actually work to help keep your nose passages wide open will
loosen up and trigger your passages to be narrower. Due to this, you will gradually snore.
Source: https://f9vindiesel.blogspot.com/2020/02/the-road-to-f9-watch-trailer-and-live.html
Joycelyn
چهارم اسفند 98 08:32
Hi, Neat post. There is an issue along with your web
site in internet explorer, could check this? IE still is the market leader and a good portion of other folks will omit your wonderful writing due to this problem.
coronavirus face mask
چهارم اسفند 98 08:15
Greate post. Keep writing such kind of info on your page.
Im really impressed by your site.
Hello there, You've done a fantastic job. I will definitely digg it and in my opinion recommend to
my friends. I am confident they will be benefited from this web site.
vtkdERYMN
چهارم اسفند 98 01:49
payday loans online wa state [url=http://onlineloansdhx.com/]payday loans online up to 1000[/url] payday loans dallas texas online <a href="http://onlineloansdhx.com/#">cash advance installment loans online</a> how online payday loans work
http://mxmultraforce.com/
چهارم اسفند 98 00:00
This is a topic which is near to my heart...
Take care! Where are your contact details though?
example of using manipulatives dealing with special education and grouping
سوم اسفند 98 23:06
You're so cool! I don't believe I have read through a single thing like this before.
So good to find somebody with unique thoughts on this subject.
Really.. thanks for starting this up. This site is one thing that's needed
on the internet, someone with a bit of originality!
http://aquaradiantcream.com/
سوم اسفند 98 16:59
Well I definitely enjoyed studying it. This subject procured by you is very helpful for
correct planning.
fun things to do in southern indiana
سوم اسفند 98 15:57
Wow! After all I got a weblog from where I can truly obtain valuable
data regarding my study and knowledge.
bloglovin.com
سوم اسفند 98 05:41
Woah! I'm really digging the template/theme of this website.
It's simple, yet effective. A lot of times it's tough to get
that "perfect balance" between superb usability and appearance.

I must say you've done a awesome job with this. Additionally, the blog
loads very fast for me on Opera. Excellent Blog!
3m dust masks
سوم اسفند 98 03:54
After looking into a few of the blog posts on your web page, I really like your way of blogging.
I book marked it to my bookmark website list and will
be checking back soon. Please check out my web site too and tell me how
you feel.
https://dzone.com/users/4261908/terrijensen5.html
دوم اسفند 98 22:27
Hi there! I'm at work browsing your blog from my new iphone!
Just wanted to say I love reading your blog and look forward to all
your posts! Keep up the fantastic work!
make love
دوم اسفند 98 12:17
My coder is trying to convince me to move to .net from
PHP. I have always disliked the idea because of the costs.
But he's tryiong none the less. I've been using WordPress on numerous
websites for about a year and am anxious about switching to another
platform. I have heard great things about blogengine.net.
Is there a way I can transfer all my wordpress posts into it?
Any kind of help would be greatly appreciated!
nasledstvo po zaveschaniyu
دوم اسفند 98 08:13
What's up everyone, it's my first visit at this web site, and article
is actually fruitful designed for me, keep up posting these posts.
cbd drops for athletes
دوم اسفند 98 08:02
My brother suggested I might like this web site. He was totally right.
This post truly made my day. You can not imagine
just how much time I had spent for this info!
Thanks!
myforexpartner.com
یکم اسفند 98 16:46
I'm really enjoying the design and layout of your blog.

It's a very easy on the eyes which makes it much more pleasant for me to come
here and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme?
Fantastic work!
The Woman in the Window review
یکم اسفند 98 02:08
You acquired in the overview of this article that high-top
quality specifics of skin treatment can be very difficult to get, but it will make a massive difference in the strength of your skin attention program.
Apply the details learned on this page to the skincare demands and you
are certain to be suffering from faultless skin. Source: https://thewomaninthewindow.org/
https://www.mersaliexpress.com
یکم اسفند 98 02:07
I've been browsing on-line more than three hours lately, yet I by no means found any interesting article like yours.
It is lovely value sufficient for me. Personally, if all site owners
and bloggers made excellent content as you probably did, the internet will be a lot more helpful than ever before.
multisto clent green apple liquid handwash
یکم اسفند 98 01:30
At this moment I am going to do my breakfast, after having my breakfast coming
over again to read further news.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


Admin Logo
themebox Logoساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو