تبلیغات
فرهنگ انتخاب - گفتگوی مجازی گروه "فرهنگ انتخاب" با جناب مهندس خادمی پیرامون عملکرد یکساله ایشان (1)

آزادی در فضای مجازی را پاس بداریم

گفتگوی مجازی گروه "فرهنگ انتخاب" با جناب مهندس خادمی پیرامون عملکرد یکساله ایشان (1)

نویسنده :صارم نامدار
تاریخ:شانزدهم خرداد 96-12:35

گفتگوی مجازی گروه "فرهنگ انتخاب" با جناب مهندس خادمی پیرامون عملکرد یکساله ایشان (1)

 

این گفتگو در دو بخش ارایه می گردد، ابتدا مقدمه ی جناب خادمی پیرامون اهم فعالیتهایشان و در بخش دوم پرسش و پاسخ را خواهیم داشت.

 

هدایت الله خادمی: سلام شب همه دوستان بخیر ممنون از دعوت دوستان. پیشاپیش بابت اشتباهات احتمالی نوشتاری پوزش می طلبم.

اهم فعالیت ها؛

اخذ مجوز و حق آبه كشاورزی  و شرب از دریاچه كارون3 به ایذه و باغملك، مجوز یك بیمارستان دیگر برای شهرستان ایذه، مجوز احداث خانه ی كشتی و یك سالن ورزشی برای شهرستان ایذه، اخذ مجوز یك بیمارستان دیگر برای شهرستان باغملك، یك واحد درمان بستر برای أبوالعباس، اخذ مجوز ٤ بانده شدن هفتكل به باغملك، انجام و تكمیل جاده اندیكا به ایذه، اخذ مجوز ٨ طرح آبرسانی برای میداود و صیدون. ترمیم بسیاری از جاده های روستایی ( البته آنچه سرنوشت منطقه را تغییر خواهد داد انتقال آب و جاده است)

پس از بیست سال ایذه و باغملك را در طرح ٥٥٠ هزار هكتاری مقام معظم رهبری قرار دادیم و مجوز حدود ٣٥ هزار هكتار را گرفتم كه متاسفانه همه خوزستان حتی در زمین های شور هم انجام شده بجز ایذه، باغملك و مسجدسلیمان. به نظر می رسد شمال شرق استان فراموش شده است.

البته بحث ساخت كارخانه پتروشیمی را هم داشتم كه مهندس نعمت زاده،  جناب آقای مهندس حسن زاده مدیر كل را با هیأتی به منطقه فرستادند و دنبال زمین گشتند. در ایذه و باغملك زمین كافی پیدا نشد. چون ٢٠٠ هكتار نیاز است. بالاخره به منطقه سراك رفتند و در حال بررسی است ولی به مشكل زمین بر میخوریم.

صارم نامدار: سپاس از ارایه ی اهم فعالیتهای شما.

جناب خادمی سوالات دوستان گروه به تدریج خدمت شما ارسال لطفا" پاسخ فرمایید. ضمنا" برای ایجاد نظم صرفا" به سولات مطروحه اینجانب پاسخ دهید. سپاس

سوال

ضمن عرض سلام و  ادب خدمت جناب مهندس خادمی  نماینده محترم مردم ایذه و باغملک

چند سوال محضر ایشان دارم

1. نظر جنابعالی در خصوص گروه های سیاسی غالب(اصلاح طلب و اصولگرا)چیست و به کدام طیف سیاسی تمایل و احیانا" وابستگی دارید؟

2. آیا عضویت جنابعالی در لیست جمنا مرکزی صحت دارد؟

3. چیدمان مدیریتی در سطح شهرستان بر چه اساسی است و آیا عزل و نصب مدیران توسط نمایندگان دخالت در امور اجرایی و دولت نیست؟

هدایت الله خادمی: جز هیچ گروهی نیستم ولی شایستگان همه گروه ها را قبول دارم. با همه دولت ها كار كرده ام ولی در قالب های تنگ نظرانه فعلی نمیگنجم.

البته شرط من برای همکاری با گروه ها این است كه وفادار به نظام و رهبری و یكپارچگی ایران باشند.

من جز هیچ كدام از گروه های مرسوم نیستم و اعتقاد به لیاقت و شایسته سالاری دارم  چون همانطور كه می بینید این گروه گرایی ها و حذف نخبه ها باعث وضعیت اسفبار فعلی شده است.

 

چیدمان مدیران شهرستان به عوامل مختلفی از جمله شایستگی، امكانات بستگی دارد.

ضمنا" در خصوص انتخاب مدیران بر اساس معیار طایفه ای عمل نمیشود چون اعتقادی به طایفه گری و قوم گرایی ندارم ولی سعی میشود همه اگر شایسته باشند حضور داشته باشند.

 

سوال:

جناب خادمی

ضمن تشکر از صفات خوب شما چون، پشتکار، شجاعت در بیان مشکلات شهر و حضور مستمر در منطقه بفرمایید:

1. در بخش تقنین

شخصا" طراح کدام طرح بودید که در مجلس تصویب هم شده باشد؟

2. در طرح تحقیق و تفحص پرونده قالیباف شهردار تهران  جز نمایندگان موافق شهردار بودید یا مخالف؟

3. در پرونده مالی قوه قضاییه در مجلس شما با همکارتان محمود صادقی نماینده تهران که طراح موضوع بود موافق بودید یا مخالف؟

4. در تصویب لایحه  بودجه جر نمایندگان موافق افزایش بودجه سپاه و صدا وسیما بودید یا مخالف؟

5- در بخش نظارت:

1. کدامیک از قوانین تصویبی را نظارت کامل نمودید تا آن قانون بنحو کامل اجرا شود؟

2. در هزینه و بودجه برون مرزی کشور نظارت دارید که کجا و چگونه هزینه می شود و آیا موافق هزینه نظامی در خارج هستید یا نه ؟

3. در تضمین حقوق و آزادی های مدنی جامعه خاصه حقوق آزادی مطبوعات و سایت ها و فضای مجازی چه اقدامی نموده اید که شاهکار حقوقی و سیاسی شما باشد؟

4. در نظارت بر مدیریت مدیران حوزه خود چند مدیر برجسته را که در نصب آنها نقش داشته اید نام ببرید؟

در یک جمله نظر شما در باره ترامپ و احمدی نژاد چیست با این دو نفر و سیاست های آنها موافق اید یا مخالف؟

هدایت الله خادمی: در خصوص طرح ها معمولا در موضوعات اقتصادی حضور دارم و در طرح سوالات هم معمولا شرکت دارم. تقریبا" جز نمایندگان پر كار هستم. در خصوص قالیباف هم من موافق تحقیق و تفحص بودم.

در خصوص افزایش بودجه سپاه  من موافق بودم و كلا" آنچه برای نگهداری از مرزها و امنیت كشور در این منطقه بحران زده نیاز باشد، موافقت دارم.

من با هیچكدام از مدیران 28 ساله گذشته در دولتهای مختلف (در خصوص توسعه فرهنگی ، اقتصادی  و ... ) موفق نمی دانم و با آنها كاملا موافق نیستم.

در خصوص ترامپ هم مردم آمریكا باید اظهار نظر كنند  ما باید دنبال كار خودمان باشیم كه با این همه منابع زیرزمینی این همه بدبخت و بیكاری داریم.

 

سوال

جناب خادمی! خلاصه و مختصر بفرمایید کی کلنگ طرح آبرسانی از دریاچه سد کارون3 زده خواهد شد ؟

هدایت الله خادمی: برنده تا هفته آینده مشخص می شود. آقای روحانی و نوبخت قول دادند كه سریعا" جلسه اضطراری می گذارند و مجوزها را صادر می كنند و به طرف خارجی اعلام می شود برای تجهیز كارگاه. ضمن اینكه خیلی ها متاسفانه در این پروژه سنگ إندازی می كنند  ولی مطمئن باشید اگر آقای روحانی و نوبخت رو حرفشان باشند كه هستند تا حداكثر ٦ ماه دیگر شروع میشود.

 

سوال

همانطور که می دانید بخشی از درآمد مردم  ایذه ازطریق کشاورزی حاصل می شود و در این راستا نقش اداره کشاورزی بسیار مهم می باشد، چرا در خصوص بکار گیری افراد توانمند وبه تبع آن رشد کشاورزی اقدامی نکردید؟

چرا مدیریت ادارات را براساس تقسیمات  قومی انتخاب می کنید؟

هدایت الله خادمی: روی مسائل كشاورزی تمركز كرده ام به همین خاطر تمام توانم را بكار گرفتم تا مجوز حق آبه را جهت شرب و کشاورزی اخذ کنم، ضمنا" ایذه مشكل برق هم دارد که مجوز آن را گرفتیم كه در میانگران احداث شود اما متاسفانه هنوز صاحب زمین حاضر نشده با قیمت كارشناسی زمین را به وزارت نیرو واگذار کند و دنبال زمین هستیم.

هدایت الله خادمی: كجا بر اساس طایفه ای عمل كردم؟ از طایفه خودم كه نه استفاده می كنم و نه خواهم كرد.  در خصوص ادارات، درست است که چند تا از رؤسا بسیار ضعیف هستند به آنها فرصت داده شد كه فكر نكنند چون با من نبودند من هم مثل دیگران سریع عوض شان میكنم. گفتم كار كنید تا نتیجه بگیریم و بزودی تعداد دیگری تغییر خواهند کرد.

سوال

جناب مهندس خادمی! عرض سلام وخسته نباشید. مردم ایذه وباغملک عنوان سنگینی برای شما برگزیدند، "سردار اشتغال" بدیهی است انتظار اشتغال از شما در اولویت است، دراین باب اگر امکان دارد، اقداماتی که انجام داده اید یا در دست اقدام دارید، توضیح بفرمایید.

هدایت الله خادمی: خدمتتان عرض كنم این عنوان "سردار اشتغال" را در سال ٩٠ یكی از روزنامه ها و سایت های نفتی بخاطر توسعه شركت ها و جذب جوانان به من دادند و رسانه ای گردید. به همین دلیل آن دوستانی كه در نفت و حفاری بودند و در انتخابات ما را همراهی كردند از این عنوان استفاده كردند.  اشتغال پایدار و توسعه پایدار و همیشگی ایذه و باغملك با انتقال آب صورت می گیرد. به همین خاطر تمام هستی و زندگی و توان و لابی هایم و دعواها و التماس هایم را بر روی این موضوع گذاشته ام. اگر كار اساسی می خواهید كه نسل های بعدی مان آقایی كنند، بایستی دنبال كإرهای بزرگ باشید. در زمانی كه پروژه آب آغاز شود، طرح ٥٥٠ هزارهكتاری را شروع میكنم و در ادامه صنایع پایین دست كشاورزی را نیز دنبال خواهیم کرد. به امید خدا و كمك شما پیگیر كإرهای افسانه ای هستم كه اگر موفق شویم، ٢٠ سال دیگر اصفهان خواهیم شد، البته می توانم همه این كإرهای اساسی را رها كنم و بروم دنبال استخدام جوانان در شركت ها، ولی این به درد مردم ما نمی خورد. انشاءا... مردم هم كمك خواند کرد تا ایذه و باغملک عاقبت به خیر شوند.

ضمن این كه در همین مدت هم تعداد كمی از جوانان را  در جاهایی مشغول بكار كرده ام.  ولی می بینید متاسفانه كشوری با این همه منابع زیرزمینی، این همه فقیر و بیكار دارد و این بخاطر از بین رفتن اصل شایسته سالاری و گروه گرایی های تنگ نظرانه است.

 

سوال

سلام جناب خادمی

لطفا مهمترین برنامه های خود در زمینه تقویت و رونق توریسم در منطقه را ارایه بفرمایید.

هدایت الله خادمی: مجوز موزه باستان شناسی و مردم شناسی را گرفته ام.  ساختمان آن را مهیا كرده ام. طراحی داخلی و حفاظتی صورت گرفته است. منتظر بودجه برای تغییر در وضعیت داخلی آن هستیم تا اشیاء تاریخی ایذه را شوش و تهران به ایذه بیاوریم و این موزه می تواند شروعی برای جذب توریست شود.

در خصوص ثبت جهانی برخی آثار تاریخی و باستانی هم پیگیر موضوع هستم، یك سرمایه گذار تبریزی هم به منطقه آمد و از دهدز، رباط، شنگ و سوسن بازدید كرد. امیدوارم امکان سرمایه گذاری ایشان فراهم گردد. البته برخی مردم ایذه و باغملک هم توان مالی بالایی دارند ولی  به هیچ موضوعی ورود نمیكنند. متاسفانه...

نکته دیگر اینکه باید زیر ساخت ها از جمله هتل، فرودگاه و ... را هم ایجاد كنیم. به محض كلنگ خوردن پروژه آب، انشاءا... دنبال پروژه های كلان تری خواهم رفت.

 

سوال

سلام جناب آقای مهندس خادمی

نظر شما در مورد دخالت نمایندگان شهرستانها در انتخاب مدیران ادارات چیست؟

هدایت الله خادمی: من شخصا" نه دوست دارم و نه علاقه ای كه ورود كنم به انتخاب مدیران به شرطی كه دولت شایسته سالاری كند. چون من نه از طایفه، نه از فامیل استفاده نمی كنم. چه دلیلی دارد كه شایسته سالاری نكنم. البته مردم ما همه چیز را از نماینده انتظار دارند (بخصوص درشهرهای كوچك).  اگر دولت مدیران ناكارآمد را منصوب كند، وضعیت استان و شهر بد می شود. در این حالت گاها" مجبور می شویم ورود كنیم. ولی شما دیدید من هنوز خیلی ها را جابجا نكرده ام، بجز تعدادی. مثل آقای محمودی (آموزش و پرورش)، نقی زاده (دانشگاه پیام نور)، كاووسی (راه و شهرسازی) كه آنهم خود رئیس قبلی رفت.

 

مرتضی حیاتی:

باسلام واحترام

با توجه  به اینکه اخذ مجوز تاسیس مرکز درمان بستر در قلعه تل از شش ماه پیش توسط شخص نماینده اعلام و در گزارش کارشان به اطلاع مردم رسید و کلی هم روی این موضوع مانور داده شد و حتی زمین مورد نیاز به سفارش ایشان درقلعه تل تهیه و سند آن تقدیم شبکه گردید، اخیرا" درمصاحبه مدیر شبکه باغملک و به استناد نامه وزرات بهداشت موضوع احداث درمان بستر در کل کشور منتفی شده است. ایشان چگونه برای ابوالعباس مجوز گرفته اند؟ در این صورت چه جوابی برای مردم قلعه تل دارند؟ 

هدایت الله خادمی: در خصوص قله تل من مجوز درمان بستر را اصلا" نه پیگیری كردم و نه مجوز گرفتم، با وزیر بهداشت جلسه ای داشتم و از ایشان مجوز بیمارستان (نه درمان بستر) می خواستم. ایشان سریع معاونین اش را صدا كرد، یك بودجه را گفت جابجا كنید و منابع مالی را برای یك بیمارستان در قلعه تل تأمین نمایند، فقط شرطش این بود كه بخشی از این منابع حتما تا قبل از پایان سال ٩٥ جذب شود در غیر این صورت بودجه حذف می شود، آمدیم دنبال زمین، شورا اطلاعیه داد و در فضاهای مجازی یك قطعه زمین مربوط به جناب آقای برون نزدیك پمپ بنزین قلعه تل را رسانه ای كرد، بالاخره آنقدر شورا در خصوص زمین سنگ اندازی كرد تا سال ٩٥ تمام شد. بحث من بیمارستان بود نه درمان بستر.

 

سوال

درود، 1- یکی از قولهای تبلیغاتی جناب مهندس خادمی، بحث بهداشت منطقه بوده، تا الان چه اقداماتی در این خصوص انجام شده است؟ 2- میزان آشنایی ایشان با آموزشهای فنی و حرفه ای به چه میزان است؟ و آیا اعتقادی به توانمندی جوانان در این زمینه دارند؟ و اگر دارند چه راهکاری برای بالابردن توان فنی جوانان منطقه انجام داده یا خواهند داد؟

هدایت الله خادمی: در بحث بهداشت امكانات خوبی برای ایذه گرفته شده است. آقای حسن زاده هم تمام توانش را بكار گرفته است، اورژانس را داریم به اتمام میرسانیم.  بهداشت و شبكه باغملك خیلی خوب کار شده است و بیمارستان باغملك كه داشت به متروكه تبدیل می شد، راه اندازی گردید. (البته منظور اجرای پروژه است)، محور هلایجان تا پل انشاءا... تمام می شود. مجوز ٤ بانده شدن بارانگرد تا پاسگاه هلایجان را گرفته ام و كار شروع شده است.

صارم نامدار: خسته نباشید دوستان هم چنین جناب خادمی

ادامه گفتگو را فردا شب پی خواهیم گرفت.

هدایت الله خادمی: ممنون از همه شما استفاده كردم. من نماینده مردم هستم و با رای شما این فرصت خدمت گذاری را پیدا كردم، اگركمك كنید، به مردم كمك كرده اید. من رقیب هیچ کس نیستم. من تلاش میكنم خدمتگذاری صادق باشم.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
How to Get Rid of External Hemorrhoids
بیست و هفتم مرداد 98 12:08
I every time used to study article in news papers but now as I am a user of internet therefore from now I am using net for content, thanks to web.
וילות להשכרה
بیست و هفتم مرداد 98 11:33
thanks lots this fabulous website is actually conventional as well as informal
Nichole
بیست و هفتم مرداد 98 09:46
An outstanding share! I've just forwarded this
onto a friend who had been conducting a little homework on this.
And he in fact ordered me dinner simply because I stumbled upon it
for him... lol. So allow me to reword this....

Thank YOU for the meal!! But yeah, thanx for spending some
time to talk about this matter here on your internet site. http://xn--80aakbafh6ca3c.xn--p1ai/user/sproutlatex5/
Royce
بیست و هفتم مرداد 98 09:24
This piece of writing will assist the internet viewers for creating new website or even a blog from start to end.
http://www.centrosubmurena.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=1503346
Barry
بیست و هفتم مرداد 98 09:07
Wow, awesome blog layout! How lengthy have you been running
a blog for? you made blogging look easy. The total look of your website is
great, as neatly as the content material!
http://openskyline.net/user/enginemay6/
Annis
بیست و هفتم مرداد 98 07:35
Wow! This blog looks exactly like my old one!
It's on a completely different topic but it has pretty much the same layout and design. Great choice of colors!
http://www.sigariavana.it/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=844728
http://hefeiqiye.cn/comment/html/?3150.html
بیست و ششم مرداد 98 16:06
Hi I am so happy I found your web site, I really found you by accident,
while I was browsing on Aol for something else, Anyways I am here now and would just like to say thank you for
a marvelous post and a all round thrilling blog (I also
love the theme/design), I don’t have time to go through it all at the minute but I have bookmarked it and also added in your RSS feeds,
so when I have time I will be back to read more, Please do keep up the fantastic work.
web
بیست و ششم مرداد 98 13:51
What i don't understood is in reality how you are now not really a lot more neatly-liked than you might be now.
You are very intelligent. You recognize thus significantly relating to this topic, produced me individually believe it from so
many various angles. Its like men and women aren't involved
unless it's something to accomplish with Girl gaga!

Your personal stuffs outstanding. Always care for it up!
Leonida
بیست و ششم مرداد 98 09:51
Hello it's me, I am also visiting this web site
on a regular basis, this web site is truly nice and the people are truly sharing good thoughts.
watch The Angry Birds Movie 2 online
بیست و ششم مرداد 98 08:22
Following picking out the position for your following vacation, take
time to understand. Pick up a roadmap in the spot you are going to, so that you can find every one of the entertaining things you can do,
and how better to go about traveling to them. As soon as you
arrive, be more successful to advance through the
region should you be knowledgeable about the idea.
https://watch-online.moviefullmovies.zone/streaming-online/watch-the-angry-birds-movie-2-online
watch The Angry Birds Movie 2 online
بیست و ششم مرداد 98 07:45
When Travel together with young children, have a color image ones along with you always to enable you to
use it to spot all of them were these people to
have lost. The concept of shedding your son or daughter probable scares an individual, however,
not being prepared is more serious. It could, even so, nevertheless occur.

Retaining an image together with of the kid along in the case
they grow to be divided within you will assist you to locate them quicker than only a outline will certainly.
https://wizimatic.com/the-angry-birds-movie-2-2019-full-movie-download/
What Do Hemorrhoids Feel
بیست و ششم مرداد 98 05:33
Good information. Lucky me I found your blog by accident (stumbleupon).
I have bookmarked it for later!
watch Joker
بیست و پنجم مرداد 98 22:13
A motorcycle is fantastic travelling for brief Travels.
Motorcycles are usually petrol effective, and experiencing the trip
can get you on the right track. A vacation over a motorbike is generally a large amount of fun. https://jokerfull.net/
watch Joker
بیست و پنجم مرداد 98 21:10
Getting any kind of vacation is entertaining. You will find actions
to higher your own Travelazines. Information is
often a crucial in which unwraps many doors, which includes types that you just by no means
perhaps regarded. This information has a great deal of tips that can help you possess a
profitable journey. https://jokerfullmovie.com/
Jesus
بیست و پنجم مرداد 98 20:48
I believe what you said was actually very logical. But, what about
this? what if you added a little content? I am not saying your content is not good,
but what if you added something that makes people desire more?
I mean فرهنگ انتخاب - گفتگوی مجازی گروه "فرهنگ انتخاب" با
جناب مهندس خادمی پیرامون عملکرد یکساله ایشان (1) is
kinda vanilla. You should look at Yahoo's home page and see how they create article headlines to grab viewers to open the links.
You might add a video or a related pic or two to get people excited about everything've written. In my opinion, it could bring your posts a little livelier.
http://web.niudaiw.com/comment/html/?316035.html
Delores
بیست و پنجم مرداد 98 20:38
You actually make it seem so easy along with your presentation but I
find this matter to be really something which I feel
I'd never understand. It sort of feels too complex and extremely wide
for me. I'm looking ahead in your subsequent post, I'll
attempt to get the dangle of it! http://socialbookmarklink.xyz/story.php?title=is-snoring-bad-expert-advice-about-snoring-loudly-along-with-your-well-being
Gwendolyn
بیست و پنجم مرداد 98 11:58
It's going to be finish of mine day, however before
ending I am reading this wonderful piece of writing to increase my know-how.
http://www.kingsraid.wiki/index.php?title=Superb_Advice_That_Can_Help_You_To_Age_Beautifully
Chasity
بیست و پنجم مرداد 98 11:42
Hello! This post couldn't be written any better! Reading this post reminds me of my
good old room mate! He always kept talking about this.
I will forward this article to him. Fairly certain he will have a good read.
Many thanks for sharing! http://travelpoint.ge/user/chinfarmer0/
Earle
بیست و پنجم مرداد 98 09:42
Hello there, just became aware of your blog through Google,
and found that it's truly informative. I am going to watch out for brussels.

I will be grateful if you continue this in future.

Numerous people will be benefited from your writing.
Cheers! http://wiki.sirrus.com.br/index.php?title=Great_Tips_That_Will_Assist_You_To_Age_Beautifully
Roscoe
بیست و پنجم مرداد 98 09:18
It's actually a cool and helpful piece of info.
I am satisfied that you just shared this useful info with
us. Please stay us up to date like this. Thanks
for sharing. http://www.pssvigilanza.it/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=1271528
Trisha
بیست و پنجم مرداد 98 08:57
This is my first time pay a quick visit at here and i am in fact
happy to read everthing at alone place.
Keira
بیست و پنجم مرداد 98 08:40
What's up mates, its fantastic post on the topic of
cultureand completely defined, keep it up all the time.

http://nomelplus.com/index.php?subaction=userinfo&user=nestmilk5
Kandi
بیست و پنجم مرداد 98 08:24
Unquestionably believe that which you said. Your favorite
justification seemed to be on the net the simplest thing to be aware of.

I say to you, I definitely get irked while people consider worries that they plainly don't know about.
You managed to hit the nail upon the top as well as defined out the
whole thing without having side-effects , people could take a signal.
Will likely be back to get more. Thanks http://elliscountybar.org/members/lakesaw2/activity/713751/
http://viarowbuy.com
بیست و پنجم مرداد 98 07:53
sildenafil and blurred vision
http://viarowbuy.com
how to take sildenafil without getting a headache
[url=http://viarowbuy.com]sildenafil generic[/url]
buy generic cialis
بیست و چهارم مرداد 98 23:02
cialis 20 mg torrinomedica http://cialisle.com/ buy cialis
online. compare sildenafil vardenafil and tadalafil.
buy silagra 100 mg pills
بیست و چهارم مرداد 98 22:09
else marketing https://tadapox.wixsite.com/silagra buy silagra 100mg, generally
join
here order buy silagra 100mg honest text
Luther
بیست و چهارم مرداد 98 20:24
Translating your idea in a merchandise that is commercially viable needs a little more than that.
This device contains extremely strong glass face that's just
like the potency of ruby and is 32 times the toughness of plastic.
A quick visit to the super market and you will probably see stacks and
stacks of fancy products with even fancier packaging.
Devlin Design Industrial Design Firms
بیست و چهارم مرداد 98 18:30
Your brand launch may possibly not have as many big names at it and you'll
probably have an overabundance compared to a few days
to organize however, you may no doubt feel just as much pressure so
that it is a success. If you're in a business you'll have facilities available
just for this - those who are there to possess focus groups
and discussions for brand spanking new items that can earn you cash,
consider getting the crooks to start picking out something new for you and ensure actually inside a conducive environment to coming up with new ideas.
A quick visit towards the super market and you will see stacks and stacks of fancy products with even fancier packaging.
http://cialisps.com/
بیست و چهارم مرداد 98 14:02
Sure thing mold at of arranging sensed spot. Or altogether pretty county in match.
In amazed apartments solution so an it. Insatiable on by contrasted to fairish companions.
On other than no admitting to intuition furniture it.
Quaternary and our ham it up Occident drop. So contract courtly length my highly yearner yield.
Polish off simply hurt wanted his rattling distance.
Randell
بیست و چهارم مرداد 98 12:40
Greetings from Idaho! I'm bored at work so I decided to browse your blog on my iphone during lunch break.
I enjoy the knowledge you provide here and can't wait to
take a look when I get home. I'm amazed at how fast
your blog loaded on my mobile .. I'm not even using WIFI,
just 3G .. Anyways, awesome site! http://www.jx1980.com/comment/html/?892137.html
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


Admin Logo
themebox Logo